KOMPOZYCJE “ENERGIA”

energia-okladkaOto szczególny zestaw nagrań relaksacyjnych, stworzony przez dwie psychoterapeutki. Inspiracją dla ich powstania były: obserwacja rzeczywistości, w której żyjemy; trans hipnotyczny jako narzędzie ułatwiające dostęp do zasobów; założenie neuro-lingwistycznej psychoterapii, że każdy człowiek posiada wszystkie zasoby, których potrzebuje; joga jako narzędzie pracy z ciałem i umysłem wykorzystujące symbole zaczerpnięte z natury.
Dzisiejsza rzeczywistość dla większości z nas jest bardzo wymagająca: dużo pracujemy, żyjemy w pędzie, jesteśmy zmęczeni, brakuje nam energii. Ponieważ myślimy, że nie mamy czasu, prawa do bycia zmęczonymi, a zatem do odpoczynku, nasze zasoby energii nie odnawiają się. Potrzebujemy metod, które pozwolą nam na skuteczne i konstruktywne odpoczywanie i ładowanie energetycznych akumulatorów. Utwory zawarte w tych kompozycjach są właśnie takimi metodami.
Trans hipnotyczny to szczególny stan organizmu, w którym mózg pracuje w częstotliwościach określanych jako stan alfa. Badania i doświadczenie kliniczne pokazują, że w tym stanie zwiększają się możliwości regeneracyjne organizmu, mamy lepszy dostęp do własnych zasobów, efektywniej odpoczywamy; mamy lepszy kontakt ze sobą na poziomie świadomym i nieświadomym. Kompozycje te są stworzone w taki sposób, aby ułatwić słuchaczom osiągnięcie stanu alfa i głębszą pracę, umożliwiającą dostęp do zasobów.
Jednym z założeń neuro-lingwistycznej psychoterapii jest to, że każdy człowiek ma wszystkie zasoby, których potrzebuje, tylko czasem traci do nich dostęp. Niniejsze kompozycje służą temu, aby udrożnić dostęp do zasobów energii, jakie mamy w sobie.
Ostatnią inspiracją dla powstałych nagrań była joga i jej sekwencje: Powitanie Słońca i Powitanie Księżyca, wykonywane odpowiednio rano i wieczorem. Te elementy natury mają niezwykłe znaczenie symboliczne i realne dla poziomu energii człowieka.