TRENING TERAPEUTYCZNY

Trzydniowe treningi terapeutyczne prowadzone są w systemie bilateralnym (dwóch psychoterapeutów prowadzi je razem  w sposób paralelny i komplementarny) z zastosowaniem podejścia multimodalnego (NLPt, Gestalt, systemowe, ericksonowskie, analiza transakcyjna, minfdulness, psychosomatoterapia, EMDR) i/lub NLPt.

DLA KOGO?

Trening terapeutyczny przeznaczony jest dla:

– praktykujących psychoterapeutów,

– psychoterapeutów pozostających w szkoleniu,

– psychoterapeutów ubiegających się o certyfikatyECP, PFP, NLPt,

– osób pracujących w obszarze pomagania (lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów, pedagogów, nauczycieli, fizykoterapeutów, coachów, etc.),

– osób zainteresowanych rozwojem osobistym.

NA CZYM POLEGA?

Trening terapeutyczny jest szczególną formą krótkoterminowej psychoterapii grupowej, będącą ważnym elementem procesu kształcenia terapeutów („pomagaczy”), platformą do doświadczenia perspektywy pacjenta  oraz okazją do identyfikacji obszarów problemowych i zasobnych dla osób zainteresowanych własnym rozwojem. W odróżnieniu od psychoterapii indywidualnej daje możliwość skorzystania z energii, która wytwarzana jest w procesie grupowym  (gdy kilka osób współuczestniczy w dążeniu do wybranego celu). Jest ona dostępna jedynie podczas takiego procesu.

Trening terapeutyczny daje również możliwość do przeżywania siebie w kontekście minispołeczności. W dzisiejszym zindywidualizowanym świecie to niezwykle cenne i wyjątkowe doświadczenie, które podczas treningu terapeutycznego jest poprowadzone w sposób bardzo świadomy.

W trakcie treningów terapeutycznych wykorzystujemy dwa rodzaje pracy terapeutycznej: proces terapeutyczny grupowy oraz pracę indywidualną na tle grupy. W pierwszym przypadku cała grupa wykonuje tę samą pracę, do której materiału dostarcza to, co aktualnie dzieje się w grupie. W drugim zaś jedna osoba wykonuje pracę terapeutyczną, a pozostałe jej w tym towarzyszą i ją wspierają. Trening terapeutyczny daje możliwość i przestrzeń, z której każdy ma szansę wziąć dla siebie tyle, ile potrzebuje.

Trening terapeutyczny zarówno ze względu na merytoryczną zawartość jak i uprawnienia osób prowadzących spełnia wymogi i kryteria kategorii self experience do certyfikatów: ECP, PFP, NLPt.

Z uwagi na kwalifikacje i uprawnienia potwierdzone certyfikatami prowadzących, trening jest rekomendowany przez Polską Federację Psychoterapii.

 

KTO PROWADZI?

Sylwia Woronowicz

Marta Karpińska-Krauze

 

RAMY:

Trening przeznaczony jest dla 6-12 osób