WARSZTATY I PROJEKTY ZREALIZOWANE – “Historia magii”

Navigation
Oto szczególny zestaw nagrań relaksacyjnych, stworzony przez dwie psychoterapeutki. Inspiracją dla ich powstania były: obserwacja rzeczywistości, w której żyjemy; trans hipnotyczny jako narzędzie ułatwiające dostęp do zasobów; założenie neuro-lingwistycznej psychoterapii, że każdy człowiek posiada wszystkie zasoby, których potrzebuje; joga jako narzędzie pracy z ciałem i umysłem wykorzystujące symbole zaczerpnięte z natury.
“ŻAŁODZIEJA, CZYLI CO SIĘ DZIEJE W ŻAŁOBIE (ŻAŁOBA I NADZIEJA)” Ta nagrania psychoterapeutyczne są odpowiedzią na dramatyczne i rozpaczliwe pytania, które zdarzyło ci się już być może zadać, lub które kiedyś sobie postawisz. “- Co robić, kiedy stracę kogoś? Jak mam się zachowywać? Co teraz czuć? Czy to, czego doświadczam, co robię, co myślę, jest dobre, właściwe, odpowiednie? Kiedy i czy w ogóle to cierpienie się skończy? A może będzie trwać już zawsze? Kim teraz jestem?”
* Tak, to prawda, doświadczasz bezsilności i strachu, który jest od Ciebie silniejszy. * Tak, to prawda, nie potrafisz zadbać o siebie i swoje potrzeby. * Tak, to prawda, im bardziej próbujesz walczyć ze swoim strachem, tym bardziej się boisz. Być może nawet wiesz, że to czego Ci brakuje to siła i energia.  Nie wiesz jedynie, skąd je wziąć.
Koniec zimy i przedwiośnie to czas podstępny. Nasza racjonalna część mózgu wie i trwa w przeświadczeniu że dzień się wydłuża i za chwilę będzie wiosna. Część intuicyjna oraz cały organizm mówi coś zupełnie innego: po zimie jesteśmy zmęczeni brakiem dostępu do światła brakuje nam witamin i serotoniny organizm zachowuje się jak wygłodzone zwierzę. Obniża się nasz nastrój i czujemy wielką potrzebęodnowienia zasobów i sił witalnych. Dlatego zapraszamy Cię w podróż która skontaktuje Cię z podstawowymi żywiołami. Spowoduje jednocześnie że poczujesz kontakt ze sobą swoimi zasobami i energią która znajduje się w Tobie. Dzięki połączeniu pracy na poziomie ciała oraz transowej i oddechowej zrobisz to w pełnej harmonii ze sobą i swoim wnętrzem.
Jesienią i zimą u niektórych osób pojawiają się niepokojące symptomy związane ze spadkiem nastroju. Uskarżamy się na uczucie smutku, przygnębienia, spadek zainteresowania życiem towarzyskim, narastające zmęczenie czy nieustanną senność. Objawy te mogą wskazywać na pojawienie się sezonowych zaburzeń nastroju (seasonal affective disorders – SAD). Cechą charakterystyczną jest to, że objawy depresyjnepojawiają się w określonej porze roku – najczęściej w okresie jesienno-zimowym. Wśród przyczyn SAD kluczową rolę odgrywa zmniejszenie się ilości światła dziennego, która dociera do naszego mózgu – nie bez przyczyny na zaburzenia te cierpią głównie mieszkańcy krajów północnych. Trening terapeutyczny „Pełnia Lata w Środku Jesieni”    został zaprojektowany z myślą o osobach, które pragną zapobiec, zminimalizować ryzyko pojawieniu sie symptomów SAD lub po prostu aktywnie mu przeciwdziałać. Trzygodzinny program zakłada zindywidualizowaną pracę uczestników wspieraną przez ENERGIĘ grupową, zarówno na poziomie naszego mózgu i jego dyspozycji lewo- i prawopókulowych, jak i z poziomu fizycznych możliwości naszego ciała.
czujesz zmęczenie, wyczerpanie, wypalenie… …potrzebujesz odpocząć, zregenerować siły… …ale zamiast tego decydujesz się zignorować swoje potrzeby, wymagać od siebie jeszcze więcej i przeć do przodu… ZATRZYMAJ SIĘ!!! „Zajrzyj w siebie. W Twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać” Marek Aureliusz. Zajęcia rozwoju osobistego skoncentrowane na docieraniu do energii Zajęcia z emisji głosu skoncentrowane na świadomości oddechu Zajęcia z jogi (Ashtanga Joga) skoncentrowane na świadomości ciała
POWRÓT DO ZMYSŁÓW – zadbaj o jakość swojego życia! Początek lata zapowiada odpoczynek, przyjemność, mnogość nowych doświadczeń, wakacje i związane z nimi ulubione aktywności: podróże i relaks, gorące słońce i chłodna woda, wysokie góry i głębokie morze, zielony las i czerwone kwiaty, żółte piaski i błękitne niebo, nowe zaskakujące smaki i znane zapachy. Na to wszystko czekamy cały rok, planujemy i organizujemy wiele miesięcy… i już już nie możemy się doczekać… Kiedy jednak nadchodzi już ten wyczekiwany moment i rozpoczynamy wyśniony urlop, okazuje się być inny niż w miał być… Przez pierwsze dni absorbuje nas to, co zostawiliśmy w domu, w pracy: „czy zamknęłam okno?”, „muszę wysłać jeszcze maila.”, „ciekawe, czy zrobią wszystko tak, jak prosiłem”. Gdy to się uspokaja, przychodzą inne myśli: „muszę jeszcze zwiedzić to i to”, „muszę dokończyć książkę, którą tu przywiozłam”, „zostały mi do zrobienia jeszcze trzy trasy, nie wiem, czy zdążę”… Kiedy to ucichnie, zaczynamy nowy etap: „Gdy wrócę, przemebluję pokój”, „Następne wakacje dopiero za rok”, „Po powrocie robię nowy projekt”… I wtedy nagle… urlop się kończy, a my z uczuciem niedosytu wracamy do domu i obowiązków. Towarzyszy temu poczucie, że potrzebujemy odpocząć po urlopie, albo niejasna myśl, że nie skorzystaliśmy z tego wypoczynku do końca. To bardzo niejasne doświadczenie, którego cichym towarzyszem jest rozczarowanie. Dzieje się tak dlatego, że siedzimy stale albo w przyszłości, albo w przeszłości, albo w marzeniach, albo w obowiązkach – spędzamy czas w matrixie swoich myśli zamiast w rzeczywistości, która jest tu i teraz. POWRÓT DO ZMYSŁÓW to metoda, dzięki której w bardzo prosty i bezwysiłkowy sposób możemy pozostać tu i teraz, skorzystać z niej nie tylko w momentach chłonięcia wakacyjnego wypoczynku, ale w każdej chwili naszego życia. Podnosi jakość i komfort życia, rozpuszcza przeszkadzające emocje, sprawia, że stajemy się spójni, pozwala na cieszenie się każdą chwilą
*Czy zdarza Ci się robić coś wbrew sobie? *Czy masz trudności w podejmowaniu decyzji? *Czy często zdajesz sobie sprawęże odkładasz zadania na później (prokrastynacja)? *Czy czasem żałujeszże czegoś nie zrobiłeś? *Czy zdarza Ci się wycofywać i nie zaznaczać swojej obecności wśród ludzi? *Czy zdarza Ci się uciekać od wyzwań? *Czy myśląc o przyszłości zakładasz czarne scenariusze? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań oznacza toże są sytuacjew których jesteś daleko od siebiejakbyś przestawał być sobą. Dzieje się takponieważ prawdopodobnie kiedyś przeżyłeś coś trudnegoco pozostawiło ślad. Sprawiaże oddalasz się od siebiezwłaszcza wtedygdy stajesz w sytuacji problemowej. Siedzisz albo w przyszłościalbo w przeszłościalbo w marzeniachalbo w obowiązkach – spędzasz czas w matrixie swoich myślizamiast w rzeczywistościktóra jest tu i teraz. Zazwyczaj te trudne doświadczenia można sprowadzić do doświadczenia utraty: kogoś bliskiegoczegoś ważnegosamego siebieswojego dzieciństwaswoich marzeń i szansniewystarczająco lub nieodpowiednio zaspokojonych potrzeb. Warsztat „POWRÓT DO SIEBIE” ma na celu umożliwić wszystkim uczestnikom zbliżenie się do siebie samychczyli osiągnięcie spokojuharmonii i komfortu w byciu sobą. Aby ten cel osiągnąćzajmiemy się w pierwszej kolejności domykaniem i leczeniem śladów bolesnych utrata następnie zanurzymy się w pełni doświadczania siebie.